Otomatik Kepenk Sistemleri

Otomatik Kepenk

Otomatik Kepenk Sistemleri, güvenliğin ön planda tutulduğu elektronik eşya, kuyumcu, banka, vs. iş yerlerinde kötü zihniyetli kişileri caydırmak ve güvenliği üst düzeyde tutmak için tercih edilen ve önerilen sistemlerdir. Çağdaş tasarımı sayesinde güvenliğin yanı sıra estetiği de ön planda tutmaktadır.

adanakepenk gustavo boaron

Otomatik Kepenk Sistemleri Bir çok renk seçeneği ile uygulandığı mekanlara kolaylıkla uyum sağlamaktadır.

Ayrıca mikro delikli(transparan) modeli sayesinde istenirse içerisinin tamamının veya sadece bir kısmının görünmesi sağlanarak farklı bir estetik ortam oluşturulabilir. Otomasyon sistemi diğer tüm sistemlerimizde olduğu gibi kumanda, buton, şifreli veya kartlı giriş çıkış gibi bir çok sisteme uyumlu olup, elektrik kesintilerinde manuel ve UPS kullanım özelliğine sahiptir.

adanakepenk-italyan-isea-celik-etek

Otomatik Kepenk RAL Renk Kataloğu

Alüminyum kepenkler, ham maddesi alüminyum olan ve estetik görselliği ön plandaki yapılar için tasarlanmıştır. Bazı profil türlerinde yardımcı malzeme olarak poliüretan kullanılmıştır. Poliüretan dolgulu profil cinsleri, alüminyum et kalınlığı ince malzemelerdir. Buna mukabil profil içinde bulunan poliüretan dolgu, mukavemeti artırıcı bir etken olmaktadır. Bu tip profillerden imal edilen kepenklerde ısı ve ses izolasyonu oldukça yüksektir.

otomatik-kepenk-galvaniz

Ayrıca mukavemet (sağlamlık-direnç) yönünden ekstrüzyon alüminyum olarak tabir edilen içi boş profillerin bir alt grubunu oluşturan çelik paletler mevcuttur. Bu profil sistemlerine alternatif olarak da aynı kalıpta galvaniz esaslı, poliüretan dolgulu profiller geliştirilmiştir. Daha sert bir zemin ihtiyacını karşılamak amaçlı üretilmiş bu profiller görünüm olarak alüminyum profillerle aynıdır.

ÖZELLİKLER


Maksimum ÖlçülerGenişlik 15 m, yükseklik 10 m yapılabilmektedir .
Kepenk ProfiliÇift Cidarlı ST 77 mm, kalınlık 0,5 mm ST 37 çelik sac çift cidarlı
Se-77 Profil TapasıCA.077.SE.CAP
Yan Dikme90×37 mm, kalınlık 2 mm çift tırnaklı
Alt Etek Esneme KuşağıProfil 40×20 mm x 2 mm profil üzeri elktrostatik boyalı
Renk ve BoyaElktrostatik toz boya, tüm ral renkleri yapılabilmektedir.
MotorMosel, Elero, Somfy kullanılmaktadır .
Şaft Taşıyıcı Boru76×1,5 mm, 102×2,5 mm
Davlumbaz KapakÜst SK.400.01.T90
Davlumbaz KapakÖn SK.400.01.F45
Manuel KolKancalı kol veya zincirli
KulanımKumanda veya buton
Güvenlik (Opsiyonel)Fotosel veya pnomatic